Jak podstatná je forma týmu při kurzovém sázení?

Publikováno: 07.11.2017 14:26

„Tenhle tým už pět zápasů v řadě neprohrál, na ten vsaď,“ bývá slyšet v sázkových kancelářích. Forma týmu nebo sportovce je jeden z rozhodujících faktorů, podle kterých hráči sází. A má to svoji logiku. Série vítězství vystřeluje motivaci směrem do oblak a pravděpodobnost úspěchu v dalším zápase je tím pádem vyšší. Přesto ale varujeme – pokud o nadcházejícím utkání víte jen to, že jeden z týmů drží šňůru vítězství, pak je to málo. A můžete se spálit!

Příklad Golden Knights

Zářným příkladem budiž tým Las Vegas Golden Knights, debutant zámořské NHL. V době psaní tohoto textu (25. října 2017) se toto mužstvo vyhřívá na třetí příčce celé ligy. Hrají dobrý hokej a vyhrávají – z dosavadních osmi střetnutí zvítězili sedmkrát. Momentálně mají šňůru čtyř vítězství v řadě. V pozadí úspěchu Las Vegas Golden Knights stojí hned několik silných příběhů – kromě toho, že je to tým poskládaný z hráčů, které ostatní mužstva nevyzkoušela nebo odepsala, navíc budují novou hokejovou tradici ve městě, kde se NHL nikdy nehrála a kde většina obyvatel o hokeji jako takovém nic neví. Do toho se v Las Vegas těsně před startem sezóny odehrál hrůzný incident, kdy na koncertě ve městě masový vrah zabil skoro 60 lidí.

Semknutý a silně motivovaný tým vítězí zápas za zápasem. Jasná volba pro sázkaře. Nebo ne?

Nečitelný tým s dobrým losem

Hokejový znalec musí před sázkou na tuto senzaci zbystřit. Úspěch Golden Knights je neoddiskutovatelný, ale je zde řada skutečností, které sportovní veřejnosti uniká. Za prvé, Las Vegas těží ze skutečnosti, že coby úplně nový tým není experty pracující pro ostatní družstva tolik čitelný – a věřte, že z detailních strategických analýz vycházejících z dlouholetého čtení hry týmů i jednotlivých hráčů vychází každý kouč v NHL. Za druhé, vítězství nováčka NHL nebyla nijak jednoznačnou záležitostí, doposud třikrát vyhráli v prodloužení – i náhoda hraje zatím v jejich prospěch. A konečně – doposud měli lasvegasští neuvěřitelně příznivý los.

Z osmi utkání hráli šestkrát na domácím ledě. Publikum v Las Vegas žene nové hrdiny neúnavně vpřed. A ve většině případů se zatím Golden Knights střetli s papírově slabými týmy – Buffalo, Arizona, Boston, Dallas i Detroit nejsou považovány za týmy, které by letos měly bojovat o Stanley Cup. Jediné skutečně hodnotné skalpy jsou zatím výhry na domácím ledě nad Chicagem a St. Louis Blues.

Co z toho vyplývá?

Kdo provozuje sportovní sázení, musí k případu Las Vegas Golden Knights přistupovat obezřetně. Na konci října lasvegaský tým čeká výjezd na východní pobřeží, čekají je bitvy s oběma týmy z New Yorku. Na začátku listopadu se Las Vegas poprvé podívá i do Kanady, kde proti nim stojí Ottawa s neuvěřitelnou ofenzivní silou a obávané Toronto Maple Leafs s mnoha vynikajícími mladými hráči.

A tu musí vstoupit do hry další faktory – chybějící podpora domácího publika, únava z cestování, snad i rostoucí tlak, protože tým už přestává být outsiderem. A konečně: čekají je kvalitní soupeři.

A to jsme zatím zmínili jen faktory, které jsou zjevné i externímu pozorovateli – co teprve detaily, které na veřejnost neuniknou, ale které mohou zápasy rozhodnout stejně dobře – drobná zranění, atmosféra v kabině, metr, který nasadí rozhodčí?

Plyne z toho ponaučení pro všechny hráče sportovního sázení – jenom dobrá forma mužstva nebo sportovce není vše. Je nutné vnímat všechny sportovní události komplexně. Jen to je dobrá cesta k vítězným tiketům.

profesionalni sazkove poradenstvi

Jak bere do úvahy formu týmu společnost VIPSAZKY při svých analýzách?

 

Forma týmu/sportovce v poslední době je bezpochyby důležitý údaj při analýze dané sportovní události, rozhodně však ne ten nejdůležitější a už vůbec ne jediný. Při profesionálních analýzách pro naše klienty bereme v potaz i další neméně důležité informace. Jednak ty jednoduše a veřejně dostupné, které si může s několikahodinovým časovým kapitálem, jako například ohlášené plánované sestavy, vzájemné zápasy, formu doma/venku každého ze zúčastněných týmů, formu klíčových hráčů za předpovídaného počasí, žluté karty, atd... A jednak ty – pro běžného sázkaře - hůře dohledatelné, jako například náladu v šatně, neohlášená zranění, atp.

Až na základě těchto komplexních informací dochází k odhadnutí tzv. „fair value“ sázek v rámci dané sportovní události, na základě které je našim klientům doporučeno, na co přesně vsadit a za jaký procentuální vklad.

Přidejte se do řad našich klientů a získejte přístup k těm nejlépe zanalyzovaným tipům! AKTIVOVAT ČLENSTVÍ


stan se vip

Staň se naším VIP členem a začni vydělávat sázením ještě dnes!

MOŽNOSTI ČLENSTVÍ


Chceš první
tip zdarma na zkoušku?